Bahá’u’lláhov temeljni nauk je enotnost sveta človeštva. V nagovoru človeštvu pravi:

Vsi ste listi enega drevesa in sadovi ene veje.  — Bahá’u’lláh

S tem je mišljeno, da je svet človeštva podoben drevesu, narodi ali ljudstva so različne veje tega drevesa, posamezna človeška bitja pa so njegovi plodovi in cvetovi.

Bahá’u’lláh je svet človeštva primerjal s človeškim telesom. V tem organizmu je na milijone celic, različnih oblik in delovanja, ki imajo svojo vlogo pri ohranjanju zdravega sistema. Načelo, ki ureja delovanje telesa, je sodelovanje. Njegovi različni deli ne tekmujejo za vire, temveč je vsaka celica že od svojega nastanka povezana z nenehnim procesom dajanja in prejemanja.

Sprejemanje enotnosti človeštva zahteva, da popolnoma odpravimo predsodke – ne glede na to, ali so povezani z raso, vero ali spolom.

Bahá’iji verjamejo, da bo nekega dne na svetu napočil vsesplošni mir. Dejansko vsebujejo nauki Bahá’i zelo veliko jasnih, specifičnih prerokb in obljub o miru na svetu:

Da bi vsi narodi postali eno v veri in vsi ljudje bratje; da bi se okrepile vezi naklonjenosti in enotnosti med človeškimi sinovi; da bi se prenehala različnost ver in odpravile razlike med rasami – kaj je v tem slabega?… A tako bo; ti brezplodni spori, te pogubne vojne bodo minile in prišel bo “največji mir”.  — Bahá’u’lláh

Čas je za razglasitev univerzalnega miru – miru, ki temelji na pravici in pravičnosti, tako da človeštvo ne bo izpostavljeno nevarnosti. Trenutno smo priča zori vsesplošnega miru, upamo, da bo njegovo sonce kmalu zasijalo in s svojo svetlobo obsijalo Vzhod in Zahod.  — Abdu’l-Baha